Remont łazienki czy też kuchni będzie wiązał się z wyborem nowych płytek, obecnie możemy wybrać bardzo wiele ciekawych modeli bardzo nowoczesnych płytek, które będą charakteryzowały się bardzo dobrymi parametrami. Warto zwrócić uwagę, iż w przypadku płytek patrzymy nie tylko na ich wygląd, ale również na różnego rodzaju właściwości, takie jak przykładowo ścieralność, antypoślizgowych czy też nasiąkalność. Dzięki temu będziemy wiedzieli przykładowo, które płytki dobrze sprawdzą się na ścianie, natomiast które warto będzie położyć na podłodze.

Rodzaje płytek na ścianę i podłogę

Dobre, wytrzymałe płytki będą odporne na działanie wody, jest to ważne w przypadku płytek podłogowych w łazience, w kuchni czy też przedpokoju, wszędzie gdzie może dostać się wilgoć. Do przedpokoju możemy przykładowo wejść w mokrych butach czy też przynieść do środka śnieg. Oczywiście należy wybrać płytki, które będą odpowiednio zabezpieczone, mogą być to płytki impregnowane czy też szkliwione. Dużą popularnością cieszą się płytki gresowe szkliwione, które posiadają specjalną warstwę ochronną. Warto pamiętać, iż zwykły gres może nasiąkać wodą, co może prowadzić do powstawania plam.

W przypadku płytek podłogowych możemy wykorzystać także terakotę, często kojarzona jest ona z płytkami na zewnątrz, jednak dobrze może sprawdzić się także w przedpokoju czy też w łazience. Oczywiście możemy wybrać różne modele, kolory, możemy także wybrać płytki rektyfikowane, są to płytki które są odpowiednio oszlifowane, a dzięki obróbce krawędzi bardzo dobrze do siebie przylegają, umożliwia to zmniejszenie szerokości fugi. Z pewnością dzięki temu uzyskujemy ciekawy efekt, fugi są mało widoczne, uzyskujemy jednolitą powierzchnię podłogi. Tego rodzaju płytki doskonale sprawdzą się na dużych powierzchniach, mogą być ułożone przykładowo w dużym holu, gdzie podłoga będzie prezentowała się bardzo dobrze.

Jeżeli poszukujemy płytek na ścianę, w tym przypadku warto wybrać płytki ceramiczne, ciekawą ofertę posiada Paradyż, płytki z serii Tamoe mogą posiadać różnego rodzaju fakturę, elementy wypukłe, które stworzą na naszej ścianie ciekawy wzór. Płytki tego typu możemy obejrzeć na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/PARADYZ-TAMOE/5928, są to płytki jasne, beżowe oraz ciemne, czy też zielone i niebieskie, możemy stworzyć z nich bardzo ciekawe aranżacje.